Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Kalendár

Júl 29

Pod lipami

15:00 Park pod Lipami

Milí občania, dovoľujeme Si Vás srdečne pozvať na už tradičné folklórne slávnosti Pod Lipami, ktoré sa uskutočnia dňa 29. 7. 2018 (nedeľa) o 15:00 hodine v parku Pod Lipami.

V programe vystúpia:

- Ženská spevácka skupina Milpošanka z Milpoša
- Divadlo Drak s muzikálovým recitálom najkrajších piesní z legendárneho predstavenia: Na skle maľované
- domáca Fsk Olišavčan
- FS Čačina

Tešíme sa na Vašu účasť!

Júl 20

Cyklomaratón Spišských 333 EXTREME

08:00 Športová hala Spišská Nová Ves

Už tento piatok 20. júla 2018 sa na Spiši opäť zídu nadšenci horskej cyklistiky, odhodlaní zabojovať na bicykli s malebnou prírodou tohto regiónu aj na hranici svojich možností. V rámci VI. ročníka extrémnych nonstop pretekov bez podpory budú zdolávať trate o dĺžke 333 km, 222 km alebo 111 km, v časovom limite 33 hodín.

Preteky Spišských 333 EXTREME organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš s podporou Mesta Spišská nová Ves, Ministerstva dopravy a výstavby SR a v spolupráci s ďalšími inštitúciami a sponzormi. Ide o jedinečnú športovú udalosť zameranú na rozvoj cykloturistiky v Slovenskom raji a na Spiši, prezentujúcu tento región ako atraktívnu destináciu pre cykloturistiku a dobrodružné zážitky.

„Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko!“

Dňa 20. júla 2018 o 8:00 hod. sa postaví na štart pri Športovej hale v Spišskej Novej Vsi takmer 200 odhodlaných pretekárov. Ich úlohou bude zdolať extrémne náročné okruhy po vyznačených cykloturistických trasách Slovenského raja a Spiša, a to v časovom limite max. 33 hodín. Okrem už tradičných okruhov s dĺžkou 333 a 222 km je tohtoročnou novinkou skrátený, 111 kilometrový okruh. Slávnostné vyhodnotenie pretekov spojené s odovzdávaním cien pre víťazov a žrebovaním tomboly prebehne v sobotu 21. júla 2018 o 18:00 hod.

Propozície, mapu trasy a bližšie informácie k pretekom a prihlasovaniu sa možno nájsť na oficiálnej webovej stránke www.333extreme.sk. Aktuality budú zverejňované tiež na webe OOCR Slovenský raj & Spiš, www.vraji.sk, ako aj na facebookovej stránke www.facebook.com/spoluvraji.

Kontakt:
- Ing. Pavol Bečarik - riaditeľ pretekov Spišských 333 EXTREME, e-mail: p.becarik@becarik.sk, tel.: +421 905 326 164
- Ing. Zuzana Záborská - výkonná riaditeľka OOCR Slovenský raj & Spiš, e-mail: riaditel@raj-spis.sk, tel.: +421 948 846 506

http://www.333extreme.sk

Júl 14

Malokarpatská vínna cesta na cestách

14:00 - 19:00 Kartuziánsky kláštor

Druhou zastávkou Malokarpatskej vínnej cesty bude v sobotu 14. júla 2018 Kláštorisko, ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja. Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte - v tento deň Vás tu však okrem zrúcanín kláštora bude čakať na bielych prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov - osobne ho ponúkne **Račianska vinotéka, Víno z Kamenného dvora , Vinkovič - vinohradníctvo a vinárstvo, Bočko víno, Pegas - Peter Gáži a syn, Vinárstvo Križanovič & Prievozník, Víno Hugo a Vinárstvo Stevino**. Túto výnimočnú degustáciu sprevádza **Ľudová hudba Laca Gardošíka**. Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska.

http://www.mvc.sk/sk/podujatia/mvc-na-cestach-2018

Júl 14

Prechod Slovenským rajom

07:00 futbalové ihrisko

KST Breznovica Letanovce Vás pozýva na 36. ročník prechodu roklinami Slovenského raja, ktorý sa uskutoční 14. júla 2018 (sobota).

Zraz a prezentácia: 7:00 až 9:00 na futbalovom ihrisku

Štartovné: 2 € (účastnícky list, odznak, guláš), deti do 15 rokov zdarma

Pešie trasy:

1. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Kláštorná roklina - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 14 km
- prevýšenie: 450 m
2. Letanovce - Letanovský mlyn - Tomášovský výhľad - Čertova sihoť - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 18 km
- prevýšenie: 750 m
3. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Tomášovská Belá - Sokolia dolina - Biskupské chyžky - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 27 km
- prevýšenie: 815 m
4. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Podlesok - Suchá Belá - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 25 km
- prevýšenie: 745 m
5. Letanovce - Letanovský mlyn - Ihrík - Podlesok - Hrabušická píla - Veľký Sokol - Glacká cesta - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 37 km
- prevýšenie: 1090 m

Prechod sa uskutoční za každého počasia.
Za svoju bezpečnosť zodpovedá každý účastník sám za seba, za deti ich rodičia alebo vedúci.
Bližšie informácie: www.kst-letanovce.webnode.sk alebo na tel. č. 0949 893 082

Jún 30

Turnaj o pohár starostu obce

09:00 futbalové ihrisko

Športový klub Breznovica Vás srdečne pozýva na futbalový turnaj o pohár starostu obce Letanovce, ktorý sa bude konať 30. 6. 2018 (sobota) so začiatkom o 9:00 hodine na futbalovom ihrisku v Letanovciach

Jún 2

Deň detí

10:30 ihrisko CZŠ

Obec Letanovce v spolupráci s CZŠ Juraja Sklenára v Letanovciach, Dobrovoľným hasičským zborom obce Letanovce a Erkármi Vás srdečne pozývajú na Deň detí.

**kedy?** 2. júna 2018 o 10.30 hod.
**kde?** ihrisko CZŠ
**čo?** veľa atrakcií, kopec zábavy

Tak neváhaj a príď medzi nás!!!

Máj 19

Stavanie mája

18:00 námestie pri OcÚ

Srdečne Vás pozývame na podujatie spojené so zachovávaním ľudových zvykov a tradícií: Stavanie mája, ktoré sa uskutoční dňa 19. 5. 2018 (sobota) o 18:00 na Námestí pred obecným úradom. Podujatie bude obohatené o vystúpenie Fsk Olišavčan a detí z Materskej školy.

Všetci ste srdečne vítaní!

Apr 7

Ty vodičko čista

14:30 Kultúrny dom

Ty vodičko čista...
_regionálna prehliadka predveľkonočných a veľkonočných zvykov_

Veľká noc patrí spolu s Vianocami nepochybne medzi dva najkrajšie sviatky v roku. Rodina opäť získava príležitosť zísť sa spolu a práve v tieto dni si uctievame tradície viac, ako po iné sviatky. Obklopujeme sa typickými symbolmi, opakujeme kroky naučené ešte od našich prarodičov a pochutnávame si na dobrotách, ktoré sú charakteristické pre náš kraj. Prehliadka oživí vaše spomienky a prostredníctvom nej sa vrátime k zvyklostiam a tradíciám nášho Slovenska.

Organizátor Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi a partner Obec Letanovce pripravuje prehliadku mimo pôstneho obdobia dňa 7. apríla 2018 so začiatkom o 14. 30 hod. v Kultúrnom dome v Letanovciach. V programe „Ty vodičko čista“ sa predstaví 10 folklórnych skupín z okresu Gelnica a Spišská Nová Ves, ktoré si pripravili programové čísla zachytávajúce zvyky a obyčaje od Fašiangov až po Veľkú noc a Turice.

Vstup voľný!

Mar 18

Verejná schôdza

15:00 Kultúrny dom

Vážení spoluobčania, poslanci OZ a starosta obce Letanovce Vás pozývajú na verejnú schôdzu, ktorá sa uskutoční dňa 18. 3. 2018 (nedeľa) o 15.00 hod. v sále kultúrneho domu.

__Témy verejnej schôdze:__

- finančná situácia obce - stav úverov
- stav pohľadávok, t. j. neplatičov obce - TKO, vodné/stočné, daň z nehnuteľnosti - 2017, 2016, a staršie obdobia
- zmluvy na hrobové miesta a zmluvy na dodávku vody a stočné (kanál)
- informácia o zvýšenom poplatku za TKO, daň z podlažia
- ukončené aktivity
- prebiehajúce a plánovane aktivity a investičné akcie v 2018
- informácia o obecných budovách, možnosti obnovy, rekonštrukcie
- informácia o vysporiadaných pozemkoch na plánovanú cyklotrasu a pozemkov na cintoríne
- Odkaz pre starostu - štatistiky a stav vybavenosti od vytvorenia danej stránky
- Diskusia - otázky občanov

Otázky nám môžete položiť priamo na schôdzi, prípadne ich vložiť do obecnej schránky alebo ich poslať mailom na adresu: starosta@letanovce.sk, príp. konkrétnym poslancom. Ich mailové adresy sú uvedené na obecnej stránke: [www.letanovce.sk](https://www.letanovce.sk/obecne-zastupitelsvo/poslanci)

Mar 10

Valné zhromaždenie PS Urbár

10:00 Kultúrny dom

Pozemkové spoločenstvo, Urbár v Letanovciach Vás touto cestou pozýva na valné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 10. marca 2018 (sobota) o 10:00 hod. v kultúrnom dome v Letanovciach.

Prezentácia: od 8:45 hod. do 9:45hod.
Pozvánky aj s programom valného zhromaždenia budú podielníkom doručené poštou.