Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Cyklotrasa Letanovce - Smižany schválená

Zverejnené: 19. 11. 2019 o 13:48

Obce Letanovce, Spišské Tomášovce a Smižany sú od seba vzdialené nie viac ako 10 kilometrov. V súčasnosti ich spája cestná komunikácia ako aj železničná trať. Okrem spomínaného prepojenia je trasa medzi susednými obcami Letanovce a Spišské Tomášovce dostupná i pre peších či cyklistov, no pravdupovediac len cez nijako neupravovanú poľnú komunikáciu. To by sa však malo čoskoro zmeniť. Spomínané obce môžu s radosťou oznámiť, že čoskoro budú hľadať zhotoviteľa novej cyklotrasy, ktoré by mala nielen uľahčiť presun medzi obcami pre tých, ktorí namiesto áut preferujú bicykle, ale aj zatraktívniť okolie a priniesť nové športové možnosti. Tento úsek predstavuje 1. fázu cyklotrasy, ktorá bude viesť od novej hlavnej cesty v katastri našej obce cez Sp. Tomášovce do Smižian.

Naša obec spolu so susednou obcou Hrabušice sa nedávno zapojila aj do výzvy na 2. fázu realizácie cyklotrasy smerom k obci Hrabušice (nakoľko tento úsek nespĺňal podmienky predchádzajúcej výzvy a nebolo možné sa zapojiť). Veríme, že aj tu budeme úspešní a že sa cyklotrasu s niekdajším pracovným názvom „Ukrajina“ podarí zrealizovať v celom plánovanom úseku, ktorý spojí všetky štyri spomínané obce samostatnou cyklotrasou pre nemotorové vozidlá.

Čaká nás síce rad mnohých potrebných administratívnych úkonov, ktoré budú samotnej realizácii predchádzať, no najdôležitejšia správa je tu: „Financovanie 1. fázy cyklotrasy Letanovce-Smižany je oficiálne schválené z európskych zdrojov.“

Cyklotrasa - rozhodnutie