Kalendár

Zobrazené udalosti 1 - 10 z 11

Dec 6

Svätý Mikuláš

17:00 Kultúrny dom

*Mikulášku, dobrý strýčku,
modlím sa Ti modlitbičku.
Zlož tú svoju plnú tašku,
daj nám z Tvojich darov trošku ...*

... A veru, svätý Mikuláš nezabudne na všetky dobré detičky v našej obci ani tento rok a príde nás navštíviť v stredu, 6. decembra 2023. Jeho príchod odštartujeme uvedením rozprávky Čertík a anjelik v podaní hercov z divadla SARUS z Prešova v kultúrnom dome o 17:00 hod. A ten kto bol dobrý a celý rok poslúchal, ten sa môže tešiť aj na sladké prekvapenie od Mikuláša.

Okt 22

Pietna spomienka na Kláštorisku

11:00 Kláštorisko

Všetkých Vás srdečne pozývame na pietnu spomienku spojenú so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji, ktorá sa uskutoční dňa 22. 10. 2023 o 11:00 hodine na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku.

Aug 27

Deň slovenských hôr

11:00 Kláštorisko

Milí veriaci a milovníci krás slovenskej prírody z bližšieho, ale aj vzdialenejšieho okolia!

Už tradične vás obec Letanovce a farnosť Letanovce srdečne pozývajú na svätú omšu na Kláštorisku v Slovenskom raji, pri príležitosti osláv Dňa slovenských hôr. Uskutoční sa v poslednú augustovú nedeľu, t.j. 27. 8. 2023 o 11:00 hod. Hlavným celebrantom sv. omše bude Mons.prof.ThDr. Jozef JARAB, Ph.D. Radi Vás privítame na mieste oázy pokoja a krás našej prírody, kde načerpáte nových duchovných i fyzických síl.

Júl 8

Prechod Slovenským rajom

07:00 - 17:00 futbalové ihrisko

KST Breznovica Letanovce pozýva priaznivcov turistiky na 41. ročník prechodu roklinami Slovenského raja, ktorý sa uskutoční 8. júla 2023 (sobota).

Prezentácia: 7:00 - 9:00 areál futbalového ihriska v Letanovciach
Odchod na trasy: 7:15 - 10:00 individuálne
Cieľ trasy: 13:00 - 17:00 areál futbalového ihriska v Letanovciach
Účastnícky poplatok: 5 €, deti a mládež do 15 rokov 2 €

Účastníci dostanú účastnícky list, turistický prechodový odznak a guláš

**Pešie trasy:**

**A.** Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Kláštorná roklina - Kláštorisko - Pri Starej horárni - Letanovce
- dĺžka trasy: 14 km
- prevýšenie: 450 m
**B.** Letanovce - Pri Starej horárni - Tomášovský výhľad - Čertova sihoť - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 18 km
- prevýšenie: 750 m
**C.** Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Podlesok - Suchá Belá - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Pri Starej horárni - Letanovce
- dĺžka trasy: 25 km
- prevýšenie: 745 m
**D.** Letanovce - Pri Starej horárni - Prielom Hornádu - Tomášovská Belá - Sokolia dolina - Biskupské chyžky - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 27 km
- prevýšenie: 815 m
**E.** Letanovce - Pri Starej horárni - Ihrík - Podlesok - Hrabušická píla - Veľký Sokol - Glacká cesta - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 37 km
- prevýšenie: 1090 m

**Cyklotrasa:**

Letanovce, ihrisko - Krížne cesty - Hrabušice - Podlesok - Pod Vtáčim hrbom - Suchá Belá, záver - Glacká cesta - Pod Suchým v. - Veľké a Malé Zajfy - Stratenská píla - Stratená - Krivian, rázcestie - Kopanec, sedlo - Hrabušická Píla - Hrabušice, mýto - Pri Starej horárni - Krížne cesty - Letanovce
- dĺžka trasy: 60 km

Upozornenie: Podujatie sa koná za každého počasia, preto svoju výstroj prispôsobte aktuálnej situácii. Za svoju bezpečnosť zodpovedá každý sám, za deti do 15 rokov zodpovedá rodič alebo vedúci.

Kokntakt:

- Predseda KST Breznovica Letanovce: Igor KUBIČÁR, tel. č. +421 917 238 734, e-mail: igor.kubicar@gmail.com

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Sponzori podujatia:

- Obec Letanovce
- Neunet
- Šariš
- Hostinec - Pizza Čarda

Jún 25

Futbalový turnaj U15 - Gribarik 2023

10:00 futbalové ihrisko

Športový klub Breznovica Letanovce Vás srdečne pozýva na futbalový turnaj mládeže do 15 rokov - **Gribarik 2023**, ktorý sa bude konať 25. 6. 2022 (nedeľa) so začiatkom o 10:00 hodine na futbalovom ihrisku v Letanovciach.

Svoje sily si zmerajú:

- ŠK Breznovica Letanovce
- TJ Štart Hrabušice
- Slovan FO Markušovce
- TJ Družstevník Odorín
- FK Olcnava
- FK 56 Iliašovce
- OŠK Spišský Štvrtok
- FK Spišská Nová Ves - dievčatá

Partneri podujatia:

- ŠK Breznovica Letanovce
- Obec Letanovce
- Chata Kláštorisko

Jún 24

Jánske ohne

19:00 za Hnojiskom nad železničnou stanicou

Milí Letanovčania, aj tento rok Vás všetkých srdečne pozývame na udalosť: JÁNSKE OHNE 2023. Táto akcia zanechala u väčšiny z Vás pozitívny ohlas, tak veríme, že tomu nebude inak ani tento rok. Preto si zapíšte do kalendára poznámku k 24. júnu 2023. Tešíme sa na Vašu účasť pri zapálení vatry, krásnom pohľade na západ slnka a príjemne strávenom večere s priateľmi pri pivku, kofole, chutnom guláši a pohodovej hudbe.

Jún 3

Deň detí

10:00 - 13:00 futbalové ihrisko

Milé deti,

keďže vo štvrtok 1. júna sa na celom svete oslavuje Medzinárodný deň detí, ani my, v našej obci, sme na vás nezabudli. Pozývame vás na športovo-zábavné dopoludnie, ktoré sa uskutoční v sobotu 3. júna 2023, v čase od 10:00 do 13:00 na veľkom futbalovom ihrisku v Letanovciach.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Mar 18

Valné zhromaždenie PS Urbár

Kultúrny dom

Výkonný výbor Pozemkového spoločenstva Urbár v Letanovciach, Vám touto cestou oznamuje, že zvoláva valné zhromaždenie spoločenstva vlastníkov pozemkov na sobotu 18. marca 2023 do kultúrneho domu v Letanovciach. Pozvánka s programom zhromaždenia s upresnením času zhromaždenia a tlačivo, kde môžete splnomocniť inú osobu, ktorej dôverujete, aby Vás na zhromaždení zastupovala, Vám bude doručená poštou.

Feb 15

Fašiangové divadelné predstavenie

18:00 Kultúrny dom

Fašiangy boli odjakživa časom zábavy, plesov a karnevalov. Kultúrna komisia pri OZ v Letanovciach Vám ponúka možnosť zúčastniť sa divadelného predstavenia s názvom: **_Dokedy ešči?!_** v podaní ochotníckeho divadla RaJ. Ide o komédiu o pocitoch a plánoch štyroch chamtivých žien a jednej prefíkanej dámy. Na konci všetkého úsilia svieti jedno veľké dedičstvo. Bude jednoduché ho získať? Hra v ktorej platí výraz: každá minca má dve strany.

Všetci ste srdečne vítaní, tak neváhajte a príďte sa zabaviť! Nemusíte nikam chodiť, ochotnícke divadlo príde za Vami. Už 15. februára 2023 o 18.00 v priestoroch kultúrneho domu v Letanovciach.

Jan 28

22. reprezentačný ples obce Letanovce

19:00 Kultúrny dom

Pozývame Vás na 22. reprezentačný ples obce Letanovce, ktorý sa uskutoční 28. januára v sále Kultúrneho domu. Do tanca hrá hudobná skupina Lexel.