Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Kalendár

Okt 14

VIII. pietna spomienka

11:00 Kláštorisko

Dňa 14. 10. 2017 o 11:00 hodine sa na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku uskutoční VIII. pietna spomienka so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji, ktorá bude spojená s odhalením pamätnej tabule leteckej záchranárke MUDr. Patrícii Krajňákovej, rodáčke zo Spišskej Novej Vsi, ktorá v roku 2016 zahynula počas leteckej záchrannej akcie.

Okt 6

23. výstava drobných zvierat

areál ZO SZCH

Slovenský zväz chovateľov Vás pozýva na 23. výstavu drobných zvierat a špeciálnu výstavu klubu činčily veľkej Slovenskej a Českej republiky, ktorá sa uskutoční v areáli ZO SZCH Letanovce v dňoch:

- 6. október (piatok) 14.00 - 17.00 hod.
- 7. október (sobota) 09.00 - 17.00 hod.
- 8. október (nedeľa) 09.00 - 13.00 hod.

Partneri:

- NeuNet
- Šariš

Aug 27

Deň slovenských hôr

10:00 Kláštorisko

Farnosť Letanovce a obec Letanovce Vás srdečne pozývajú na oslavu Dňa slovenských hôr na Kláštorisku v Slovenskom raji dňa 27. augusta 2017 (nedeľa).

Program:
- 10:00 hod. - sv. ruženec
- 10:30 hod. - sv. omša - hlavný celebrant: Vdp. prof. František Trstenský (prorektor Katolíckej univerzity v Ružomberku)

Júl 30

Pod lipami

14:00 park Pod lipami

Všetkým milovníkom folklóru a tradícii dávame do pozornosti už tradičné slávnosti Pod Lipami, ktoré sa tento rok v našej obci uskutočnia dňa 30.7.2017 so začiatkom o 14.00 hod. v parku Pod Lipami.

V úvode vystúpi:

- Divadlo Na doske s predstavením JALOVICA (projekt hercov Divadla Jonáša Záborského, Prešov s divadelným predstavením na motívy literárneho diela Rysavá jalovica)
- Ľudová hudba JAS z Jablonova
- Ľudová hudba Matúša Ondruša a domáca Fsk Olišavčan spolu s deťmi z MŠ.

Pre deti bude pripravená tvorivá dielňa so zaujímavými aktivitami.

Tešíme sa Vašu účasť, ktorá bude dôkazom toho, že si vážite ľudové tradície a záleží Vám na ich uchovávaní.

Júl 29

Vlakom cez telgártske viadukty

10:04 - 16:20 Dobšinská ľadová jaskyňa

V sobotu 29. júla 2017 sa uskutoční mimoriadna jazda nostalgickým motorovým vlakom z Košíc do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne a späť, pod názvom „Leto v Raji“. Ide o tretiu zo série sprevádzaných jázd „VLAKOM ZA UNESCOM“, pod záštitou krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus. V nadväznosti na jazdu Leto v Raji bude vlak premávať z Dobšinskej Ľadovej Jaskyne až do Telgártu a späť, o čo sa pričinila Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR. Historickú vlakovú súpravu zapožičiava Detská železnica Košice.

Rozšírenie jazdy Leto v Raji - Vlakom cez telgártske viadukty je realizované s cieľom predstaviť návštevníkom regiónu unikátne technické diela na železničnej trati medzi Dobšinskou Ľadovou Jaskyňou a Telgártom, a zároveň umožniť turistom štartujúcim svoj výlet v Telgárte prepravu nostalgickým vlakom opačným smerom, do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne. Vlak spojí Dobšinskú Ľadovú Jaskyňu s Telgártom spolu dvakrát - raz dopoludnia a raz popoludní. Vďaka tomu budú mať turisti v oboch cieľových miestach dostatok času na prehliadku hlavných atraktivít okolia pred návratom späť.

Hlavnými atraktivitami jazdy Vlakom cez telgártske viadukty sú známe viadukty - Chmarošský a Telgártsky, ako aj jedinečné technické dielo Telgártska slučka, v blízkosti obce Telgárt, pod Kráľovou hoľou. Tieto technické diela železničnej trate Margecany - Červená Skala, dobudovanej v r. 1936, sú navyše vsadené do malebnej prírodnej scenérie na pomedzí troch národných parkov - Slovenský raj, Nízke Tatry a Muránska planina. Turisti si ich prejdú vlakom a následne ich budú mať možnosť obdivovať aj z exteriéru, pri vychádzke okolo trate. V blízkosti telgártskych viaduktov, pod sedlom Besník, sa nachádza aj prameň najdlhšej slovenskej rieky Hron, ktorý bude tiež možné pešo navštíviť.

http://kosiceregion.com/sk/event/vlakom-za-unescom-leto-v-raji

Júl 29

Turnaj nádejí

08:30 - 16:00 futbalové ihrisko

Športový klub Breznovica Letanovce pozýva všetkých priaznivcov futbalu na 2.ročník Turnaja nádejí (Prípravka U10), ktorý sa uskutoční dňa 29. 07. 2017 (sobota) v čase od 08:30 do 16:00 hod. na futbalovom ihrisku v Letanovciach za účasti tímov:

Skupina A:
- Letanovce
- Harichovce
- Spišský Štiavnik
- Markušovce

Skupina B:
- Hrabušice
- Smižany
- Spišské Tomášovce
- Rudňany

Júl 29

So Šťastíkom a Šťastenkou v ústrety poznaniu Slovenského raja a Spiša

Slovenský raj

Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš pripravila pre rodiny s deťmi novú dobrodružno-poznávaciu cestu – So Šťastíkom a Šťastenkou v ústrety poznaniu Slovenského raja a Spiša. Na cestu je viazaná aj rovnomenná súťaž, ktorá bude prebiehať od 29. 07. do 30. 09. 2017 a prevedie detských návštevníkov vybranými zaujímavosťami regiónu, z ktorých väčšina je ťažiskovo zameraná práve na túto cieľovú skupinu.

OOCR Slovenský raj & Spiš reaguje na potrebu zatraktívnenia územia svojej pôsobnosti pre cieľovú skupinu rodín s deťmi novou dobrodružno-poznávacou cestou spojenou so súťažou. Úlohou súťažiacich je navštíviť dvanásť zaujímavostí Slovenského raja a Južného Spiša a správne zodpovedať jednoduché otázky týkajúce sa jednotlivých zaujímavostí. Pri každej z nich získajú malý darček a kontrolnú samolepku do karty v súťažnej brožúrke. Brožúrka so súťažnou kartou bude dostupná v členských ubytovacích zariadeniach OOCR a v turistických informačných centrách (TIC Spišská Nová Ves, Smižany, Čingov, Podlesok, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšiná). Najusilovnejší súťažiaci, ktorí navštívia aspoň 10 z 12 zaujímavostí a zašlú vyplnenú kartu k nám, budú po skončení súťaže zaradení do žrebovania o hodnotné ceny. V prípade, že navštívili iba 9 zaujímavostí, v súťažnej brožúrke sa nachádza krížovka, ktorej správne vyplnená tajnička slúži ako „žolík“, namiesto ktorejkoľvek zo zaujímavostí. Náučná cesta „So Šťastíkom a Šťastenkou v ústrety poznaniu Slovenského raja a Spiša“ spája prírodné a kultúrne hodnoty území, ktoré sú už súčasťou iných náučných chodníkov a trás, resp. sú nové a nepoznané, čo je jej pridanou hodnotou – spája. Podstatná je aj dobrodružná, lákavá forma poznávania regiónu v rámci tejto náučnej cesty a súťaže. Projekt nadväzuje na minuloročnú úspešnú súťaž „Šťastíkova cesta“ a je realizovaný s finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia.

http://www.vraji.sk/novinky/so-stastikom-a-stastenkou-v-ustrety-poznaniu-slovenskeho-raja-a-spisa

Júl 15

Malokarpatská vínna cesta na cestách

14:00 - 19:00 Kartuziánsky kláštor

V tento deň sa Vám naskytne možnosť vína významných malokarpatských vinárov ochutnať na Spiši, v srdci Slovenského Raja - priamo na Kláštorisku. Všetkých Vás „Zaslúžilých kláštorníkov“, ktorí ste sa na obnove Kláštoriska podieľali, ale aj Vás turistov, ktorí ste si toto miesto obľúbili a je magické, vraciate sa sem znovu a znovu, srdečne pozývame na ojedinelú degustáciu, ktorá sa uskutoční na stredovekom nádvorí kartuziánskeho kláštora, obkolesenom kamennými múrmi.

Malokarpatskí vinári chcú prispieť svojimi vínami k nadšeniu ľudí obnovujúcich túto stredovekú pamiatku, ktorá široko ďaleko nemá obdobu a Váš dobrovoľný finančný príspevok za degustáciu venujú aktivistom Kláštoriska.

Celý tento vinársky zážitok na Spiši bude sprevádzať Tatranská muzika Laca Gardošíka.

http://www.mvc.sk/sk/podujatia/vinna-cesta-na-cestach-2017

Júl 15

Prechod Slovenským rajom

07:00 futbalové ihrisko

KST Breznovica Letanovce Vás pozýva na 35. ročník prechodu roklinami Slovenského raja, ktorý sa uskutoční 15. júla 2017 (sobota).

Zraz a prezentácia: 7:00 až 9:00 na futbalovom ihrisku

Štartovné: 2 € (účastnícky list, odznak, guláš), deti do 15 rokov zdarma

Pešie trasy:

1. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Kláštorná roklina - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 14 km
- prevýšenie: 450 m
2. Letanovce - Letanovský mlyn - Tomášovský výhľad - Čertova sihoť - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 18 km
- prevýšenie: 750 m
3. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Tomášovská Belá - Sokolia dolina - Biskupské chyžky - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 27 km
- prevýšenie: 815 m
4. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Podlesok - Suchá Belá - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 25 km
- prevýšenie: 745 m
5. Letanovce - Letanovský mlyn - Ihrík - Podlesok - Hrabušická píla - Veľký Sokol - Glacká cesta - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 37 km
- prevýšenie: 1090 m

Prechod sa uskutoční za každého počasia.
Za svoju bezpečnosť zodpovedá každý účastník sám za seba, za deti ich rodičia alebo vedúci.
Bližšie informácie: www.kst-letanovce.webnode.sk alebo na tel. č. 0949 893 082