Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

Kalendár

Zobrazené 4 udalosti

Aug 29

Deň slovenských hôr

11:00 Kláštorisko

Milí veriaci z bližšieho i vzdialenejšieho okolia, aj tento rok Vás obec Letanovce a farnosť Letanovce srdečne pozývajú na sv. omšu na Kláštorisku v Slovenskom raji pri príležitosti osláv Dňa slovenských hôr. Aj tento rok to bude v poslednú augustovú nedeľu, t.j. dňa 29. 8. 2021 o 11:00 hod., hlavným celebrantom sv. omše bude vdp. Štefan Belko, kaplán farnosti Letanovce. Všetci ste srdečne vítaní a pozvaní v prostredí krás slovenskej prírody, v srdci Slovenského raja, načerpať nových fyzických, no najmä duchovných síl!

Júl 23

Cyklomaratón Spišských 333 EXTREME

08:00 Športová hala Spišská Nová Ves

Dňa 23. a 24. júla 2021 sa na Spiši opäť uskutoční sviatok všetkých nadšencov horskej cyklistiky, odhodlaných zabojovať na bicykli s malebnou prírodou tohto regiónu aj na hranici svojich možností. V rámci IX. ročníka obľúbených extrémnych nonstop pretekov bez podpory Spišských 333 EXTREME budú pretekári zdolávať trate s dĺžkou 333 km, 222 km, 111 km, 66 km alebo 66 km e-bikom a 11 km (rodinná trať).

Preteky Spišských 333 EXTREME organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš. Ide o jedinečnú športovú udalosť zameranú na rozvoj cykloturistiky v Slovenskom raji a na Spiši, prezentujúcu tento región ako atraktívnu destináciu pre cykloturistiku a dobrodružné zážitky.

https://www.333extreme.sk

Júl 10

Malokarpatská vínna cesta na cestách

10:00 - 17:00 Kartuziánsky kláštor

Letné mesiace sú určené na dovolenky a cestovanie – aj to je jeden z dôvodov, prečo malokarpatskí vinári opustia svoje vinárstva a predstavia svoje vína na Liptove a Slovenskom raji.

Druhá zastávka bude v sobotu na Kláštorisku, ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja. Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte - v tento deň tu však okrem zrúcanín kláštora čaká na bielo prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov.

Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska

https://mvc.sk/podujatie/mvc-na-cestach-slovensky-raj-klastorisko-1

Júl 10

Prechod Slovenským rajom

07:00 - 17:00 futbalové ihrisko

KST Breznovica Letanovce Vás pozýva na 39. ročník prechodu roklinami Slovenského raja, ktorý sa uskutoční 10. júla 2021 (sobota).

Prezentácia: 7:00 - 9:00 areál futbalového ihriska v Letanovciach
Odchod na trasy: 7:15 - 10:00 individuálne
Cieľ trasy: 13:00 - 17:00 areál futbalového ihriska v Letanovciach
Účastnícky poplatok: 2 €, deti do 15 rokov zdarma

Účastníci dostanú účastnícky list, turistický prechodový odznak a guláš

Pešie trasy:

1. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Kláštorná roklina - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 14 km
- prevýšenie: 450 m
2. Letanovce - Letanovský mlyn - Tomášovský výhľad - Čertova sihoť - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 18 km
- prevýšenie: 750 m
3. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Podlesok - Suchá Belá - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 25 km
- prevýšenie: 745 m
4. Letanovce - Letanovský mlyn - Prielom Hornádu - Tomášovská Belá - Sokolia dolina - Biskupské chyžky - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 27 km
- prevýšenie: 815 m
5. Letanovce - Letanovský mlyn - Ihrík - Podlesok - Hrabušická píla - Veľký Sokol - Glacká cesta - Malá Poľana - Pod Vtáčim hrbom - Kláštorisko - Letanovský mlyn - Letanovce
- dĺžka trasy: 37 km
- prevýšenie: 1090 m

Upozornenie: Podujatie sa koná za každého počasia, preto svoju výstroj prispôsobte aktuálnej situácii. Za svoju bezpečnosť zodpovedá každý sám, za deti do 15 rokov zodpovedá rodič alebo vedúci, dodržujte aktuálne protipandemické opatrenia.

Kokntakt:

- Vedúci org. výboru: Ján KUBIČÁR, tel. č. +421 949 893 082, e-mail: kubicar.j@azet.sk
- Predseda KST Breznovica Letanovce: Igor KUBIČÁR, tel. č. +421 917 238 734, e-mail: igor.kubicar@gmail.com

Tešíme sa na stretnutie s Vami!