Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Kalendár

Feb 9

10. eRko ples

telocvičňa CZŠ

Letanovskí eRkári Vás všetkých pozývajú na eRko ples v Letanovciach, ktorý sa uskutoční dňa 9. 2. 2019.

Srdečne pozývajú všetky deti a ich rodičov na túto akciu plnú zábavy a tanca.

Čaká Vás chutná večera, zaujímavý program a bohatá tombola. (ak máte záujem aj Vy prispieť do tomboly, môžete tak urobiť do 27.1.2019 u Martinky Urbanovej)

Prihlasiť sa môžete [tu](https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-AxZ9TN7haRP20y-Ey8RBNktUOYz6u409c4ZnZ_0QxvJHzA/viewform)

Upozorňujeme, že počet účastníkov je obmedzený.

Bližšie informácie o plese získate u animátorov eRka a na stránke: [letanovceerko.wixsite.com/erko/erko-ples-2019](http://letanovceerko.wixsite.com/erko/erko-ples-2019)

http://letanovceerko.wixsite.com/erko/erko-ples-2019

Dec 31

18. Silvestrovský výstup na Kláštorisko

09:00 Železničná stanica

KST Breznovica Letanovce usporiada dňa 31. decembra 2018 turistickú akciu 18. Silvestrovský výstup na Kláštorisko.

Zraz účastníkov je o 9:00 hod. pri železničnom podjazde v Letanovciach. Trasa výstupu je individuálna. Spoločné stretnutie sa uskutoční pri pohári šampanského na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku. Na Vašu účasť na poslednej turistickej akcii v roku 2018 sa teší KST Breznovica Letanovce.

Dec 8

Mikulášsky zumba maratón

15:00 telocvičňa CZŠ

Srdečne Vás pozývame na Mikulášsky zumba maratón s Katkou, Jankou a Ľubkou dňa 8. 12. 2018 (sobota) so začiatkom o 15:00 hodine v telocvični Cirkevnej základnej školy v Letanovciach.

Vstupné: 5 € predpredaj, 6 € na mieste.

Mikulášku dobrý strýčku, prines na maratón so sebou dobrú náladičku, zábavičku a pre každú ženičku aj dobrú kondičku. Endorfíny, jasná vec, zumba tanečkami pôjdu preč. Janka, Ľubka, Katka, bude to zábava, a nie krátka. Keď k nám Mikuláš ôsmeho priletí, prinesie aj prekvapenia a darčeky.

Okt 13

IX. pietna spomienka na Kláštorisku

11:00 Kláštorisko

Všetkých Vás srdečne pozývame na IX. pietnu spomienku spojenú so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji, ktorá sa uskutoční dňa 13. 10. 2018 o 11:00 hodine na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku.

Pietnu spomienku podporujú: Asociácia horských sprievodcov Slovenský raj, Horská služba na Slovensku oblasť Slovenský raj, Klub seniorov HSnS, Horská záchranná služba, Obec Letanovce.

Okt 12

24. výstava drobných zvierat

areál ZO SZCH

Slovenský zväz chovateľov Vás pozýva na 24. výstavu drobných zvierat a špeciálnu výstavu klubu činčily veľkej Slovenskej a Českej republiky, ktorá sa uskutoční v areáli ZO SZCH Letanovce v dňoch:

- 12. október (piatok) 14.00 - 17.00 hod.
- 13. október (sobota) 09.00 - 17.00 hod.
- 14. október (nedeľa) 09.00 - 13.00 hod.

Partneri:

- NeuNet
- Šariš
- Obec Letanovce

Sep 29

Tanečné školy na Spiši

19:00 Spišský Hrušov

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi aj toho roku pokračuje 3. sériou tanečných škôl na Spiši. Prvá tohoročná sa uskutoční dňa 29. septembra 2018 o 19.00 hod.
v Kultúrnom dome v Spišskom Hrušove. Na tanečnej škole v Spišskom Hrušove sa budú vyučovať tance:

- Krucena a Čardáš zo Žakaroviec
- Šaflik a Čardáš z Tichého Potoka

Lektormi budú Marek Sabol a Vladimír Kendra s partnerkami, tanečníci z tanečnej skupiny Bardfa, ktorú ste mali možnosť vidieť v druhej televíznej šou Zem spieva. Do tanca
bude hrať Ľudová hudba Filipa Žigu z Gelnice.

Tanečná škola je otvorená pre všetky vekové kategórie. Vložné na tanečnú školu sú 2 €/osoba. Tancachtiví si prinesú vhodnú obuv, dámam doporučujeme sukne.

Projekt Tanečné školy na Spiši je podporený z finančných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Záujemcovia sa môžu dostaviť priamo do Kultúrneho domu v Spišskom Hrušove alebo prihlásiť na e-mail: osveta1@osvetasnv.sk .

Zdroj: Mgr. Peter Horváth - odborný pracovník, Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi

Aug 26

Deň slovenských hôr

11:00 Kláštorisko

Milí veriaci z bližšieho, ale aj vzdialenejšieho okolia. Aj tento rok Vás Farnosť Letanovce a obec Letanovce srdečne pozývajú na svätú omšu na Kláštorisku v Slovenskom raji pri príležitosti osláv Dňa slovenských hôr. Uskutoční sa dňa 26. augusta a 11.00 hodine a hlavným celebrantom bude vdp. Marián Kuffa. Radi Vás privítame na mieste oázy pokoja a krás našej prírody, kde načerpáte nových duchovných i fyzických síl.

Júl 29

Pod lipami

15:00 park Pod lipami

Milí občania, dovoľujeme Si Vás srdečne pozvať na už tradičné folklórne slávnosti Pod Lipami, ktoré sa uskutočnia dňa 29. 7. 2018 (nedeľa) o 15:00 hodine v parku Pod Lipami.

V programe vystúpia:

- Ženská spevácka skupina Milpošanka z Milpoša
- Divadlo Drak s muzikálovým recitálom najkrajších piesní z legendárneho predstavenia: Na skle maľované
- domáca Fsk Olišavčan
- FS Čačina

Tešíme sa na Vašu účasť!

Júl 20

Cyklomaratón Spišských 333 EXTREME

08:00 Športová hala Spišská Nová Ves

Už tento piatok 20. júla 2018 sa na Spiši opäť zídu nadšenci horskej cyklistiky, odhodlaní zabojovať na bicykli s malebnou prírodou tohto regiónu aj na hranici svojich možností. V rámci VI. ročníka extrémnych nonstop pretekov bez podpory budú zdolávať trate o dĺžke 333 km, 222 km alebo 111 km, v časovom limite 33 hodín.

Preteky Spišských 333 EXTREME organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš s podporou Mesta Spišská nová Ves, Ministerstva dopravy a výstavby SR a v spolupráci s ďalšími inštitúciami a sponzormi. Ide o jedinečnú športovú udalosť zameranú na rozvoj cykloturistiky v Slovenskom raji a na Spiši, prezentujúcu tento región ako atraktívnu destináciu pre cykloturistiku a dobrodružné zážitky.

„Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko!“

Dňa 20. júla 2018 o 8:00 hod. sa postaví na štart pri Športovej hale v Spišskej Novej Vsi takmer 200 odhodlaných pretekárov. Ich úlohou bude zdolať extrémne náročné okruhy po vyznačených cykloturistických trasách Slovenského raja a Spiša, a to v časovom limite max. 33 hodín. Okrem už tradičných okruhov s dĺžkou 333 a 222 km je tohtoročnou novinkou skrátený, 111 kilometrový okruh. Slávnostné vyhodnotenie pretekov spojené s odovzdávaním cien pre víťazov a žrebovaním tomboly prebehne v sobotu 21. júla 2018 o 18:00 hod.

Propozície, mapu trasy a bližšie informácie k pretekom a prihlasovaniu sa možno nájsť na oficiálnej webovej stránke www.333extreme.sk. Aktuality budú zverejňované tiež na webe OOCR Slovenský raj & Spiš, www.vraji.sk, ako aj na facebookovej stránke www.facebook.com/spoluvraji.

Kontakt:
- Ing. Pavol Bečarik - riaditeľ pretekov Spišských 333 EXTREME, e-mail: p.becarik@becarik.sk, tel.: +421 905 326 164
- Ing. Zuzana Záborská - výkonná riaditeľka OOCR Slovenský raj & Spiš, e-mail: riaditel@raj-spis.sk, tel.: +421 948 846 506

http://www.333extreme.sk

Júl 14

Malokarpatská vínna cesta na cestách

14:00 - 19:00 Kartuziánsky kláštor

Druhou zastávkou Malokarpatskej vínnej cesty bude v sobotu 14. júla 2018 Kláštorisko, ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja. Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte - v tento deň Vás tu však okrem zrúcanín kláštora bude čakať na bielych prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov - osobne ho ponúkne **Račianska vinotéka, Víno z Kamenného dvora , Vinkovič - vinohradníctvo a vinárstvo, Bočko víno, Pegas - Peter Gáži a syn, Vinárstvo Križanovič & Prievozník, Víno Hugo a Vinárstvo Stevino**. Túto výnimočnú degustáciu sprevádza **Ľudová hudba Laca Gardošíka**. Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska.

http://www.mvc.sk/sk/podujatia/mvc-na-cestach-2018