Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

X. pietna spomienka na Kláštorisku

  • 12.10.2019
  • 11:00
  • Kláštorisko

Všetkých Vás srdečne pozývame na X. pietnu spomienku spojenú so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji, ktorá sa uskutoční dňa 12. 10. 2019 o 11:00 hodine na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku.

Opäť nastal ten čas, aby sme si zaspomínali na kamarátov a turistov, ktorým rokliny a tiesňavy Slovenského raja vzali to najcennejšie. Život.

Ľudia, ktorým Slovenský raj zobral život, si zaslúžili, aby tak ako obete Vysokých Tatier aj oni mali pamätné miesto. Aby sa na ich mená nezabudlo, aby ich rodiny a kamaráti si mali kde zaspomínať, zapáliť sviečku. Týmto miestom sa stal symbolický cintorín na Kláštorisku, ktorý je zároveň najmladším na Slovensku. Je situovaný v srdci Slovenského raja na lúčnej poľane Kláštoriska v bezprostrednej blízkosti ruín stredovekej kaplnky pre pocestných, ktorá pochádza z roku 1492. Je to samostatný objekt ležiaci mimo čiastočne zrekonštruovaných ruín známejšieho kartuziánskeho kláštora.

Prvá pietna spomienka na obete Slovenského raja a osobnosti, ktoré sa pričinili o rozvoj národného parku, sa uskutočnila v roku 2010 spolu so svätou omšou a vysvätením základného kameňa, ktorým je drevené umelecké dielo s názvom Božie muky. Pietnu spomienku podporujú: Asociácia horských sprievodcov Slovenský raj, Horská služba na Slovensku oblasť Slovenský raj, Klub seniorov HSnS, Horská záchranná služba, Obec Letanovce.

Plagát

Mapa