Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Aj úsek cyklotrasy Letanovce - Hrabušice schválený

Zverejnené: 10. 2. 2020 o 11:03

V novembri minulého roka nás milo potešila správa, že naša obec bola zaradená medzi úspešných žiadateľov o poskytnutie dotácie na vybudovanie 1. fázy cyklotrasy, ktorá bude viesť od novej hlavnej cesty v katastri našej obce cez Sp. Tomášovce do Smižian. Zároveň sme Vás informovali o skutočnosti, že sa Letanovce spolu so susednou obcou Hrabušice zapojili aj do výzvy na 2. fázu realizácie cyklotrasy smerom k obci Hrabušice (nakoľko tento úsek nespĺňal podmienky predchádzajúcej výzvy a nebolo možné sa zapojiť). Verili sme, že aj tu budeme úspešní a že sa cyklotrasu s niekdajším pracovným názvom „Ukrajina“ podarí zrealizovať v celom plánovanom úseku, ktorý spojí všetky štyri spomínané obce samostatnou cyklotrasou pre nemotorové vozidlá.
Základným cieľom tejto historicky prvej výzvy na cyklodopravu zo zdrojov štátneho rozpočtu je rozvoj bezpečnej cyklistickej dopravy v mestách a obciach ako štandardného druhu dopravy ako aj podpora rozvoja cykloturistiky ako významnej zložky turistického ruchu.
Dnes už s určitosťou môžeme povedať, že sa naše očakávania naplnili a aj v tejto 2. fáze sa naša obec zaradila medzi úspešných žiadateľov a bude jej Ministerstvom dopravy SR poskytnutá dotácia vo výške 559 108,55 €. Na zozname úspešných žiadateľov je aj obec Hrabušice, čo zaručí zrealizovanie cyklotrasy v plnom rozsahu.
Všetci veríme, že je to ďalší významný krok v rozvoji turistického ruchu nielen v našom regióne, ale aj v samotnej obci Letanovce.

Cyklotrasa - Zoznam schválených žiadostí