Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Letanovčania sa dočkali rekonštrukcie budovy obecného úradu i kultúrneho domu

Zverejnené: 16. 2. 2020 o 22:56

Dominantou každého mesta či obce bol odpradávna kostol, stavba vypínajúca sa nad ostatné, viditeľná zo všetkých strán. Nie je tomu inak ani dnes a ani v našej dedine. Keď sa ten náš podarilo prednedávnom odieť do novej fasády, mnohí si povzdychli, že centrum našej obce by vyzeralo úplne inak, ak by sa podarilo zrekonštruovať i budovu obecného úradu spolu s kultúrnym domom. Vízia na niekoľko rokov odložená v archíve obce čakala na ten správny čas, na tú správnu výzvu, ktorá by splnila očakávania nejedného Letanovčana. Koncom r. 2018 začala spomínaná vízia naberať zreteľnejšie kontúry a na jar 2019 už nebolo pochýb o tom, že sa obec pustila do niečoho, čoho výsledkom bude moderná budova OcÚ i KD zodpovedajúca požiadavkám i potrebám dnešnej doby.

Z nenávratného finančného príspevku (NFP) poskytnutého obci na základe schváleného projektu zo štrukturálnych fondov sa zrealizovali stavebné práce: výmena okien a dverí, zateplenie obvodového plášťa muriva vrátane novej fasády, zateplenie podkrovia strechy fúkanou izoláciou, zateplenie stropov pivníc minerálnou vlnou. Zároveň sa v budove kompletne vymenila elektroinštalácia s osadením nových, prevažne LED svietidiel. Súčasťou prác bolo osadenie elektrickej prípojky OcÚ do zeme. Nedá sa nespomenúť kompletnú rekonštrukciu siete vykurovania, osadenie dvoch nových kondenzačných kotlov i komplexnú obnovu kotolne.

Z dôvodu zapojenia vlastných i úverových zdrojov sa v interiéri budovy OcÚ i KD podarilo uskutočniť zásahy, ktoré nepochybne prispeli k celkovej modernizácii. Ide predovšetkým o nové sociálne zariadenia, nové omietky vo všetkých priestoroch ako aj v suteréne i garáži. Pristúpilo sa k úplne novému dispozičnému riešeniu kuchyne, namontoval sa nový drevotrieskový obklad v sále KD. Starú podlahu v nej nahradila nová veľkoplošná keramická s novým parketom z vinylu. Na schodisku bola položená keramická dlažba a osadené antikorové zábradlie a aj tu ako aj pri vstupe do všetkých kancelárií boli osadené nové interiérové dvere.

Naviac bolo v kuchyni zavedené nové technologické vybavenie, ktoré zahŕňa: konvektomat, plynový sporák, digestor, antikorové pracovné stoly. V týchto priestoroch bola zároveň zrealizovaná predpríprava na plánované technológie do budúcna. V procese rekonštrukčných prác sa v celej budove inštalovali vedenia na pripravované zabezpečenie novej dátovej a internetovej siete, príprava na kamerový systém, ako aj vedenie pre nový zabezpečovací systém.

Záverom teda možno konštatovať, že modernému zovňajšku budov sa snažil prispôsobiť i interiér, ktorý zodpovedá súčasnému trendu moderných budov administratívneho i kultúrno-spoločenského diania v mestách i obciach na Slovensku.

Súvisiace galérie

Otvorenie KD a OcÚ spojené s posviackou

Otvorenie kultúrneho domu a obecného úradu spojené s posviackou

Zrekonštruovaný OcÚ a KD

Zrekonštruovaná budova Obecného úradu a kultúrneho domu

Rekonštrukcia OcÚ a KD (december)

Rekonštrukcia budovy Obecného úradu a kultúrneho domu

Rekonštrukcia OcÚ a KD (jún)

Rekonštrukcia budovy Obecného úradu a kultúrneho domu

Rekonštrukcia OcÚ a KD (marec)

Rekonštrukcia budovy Obecného úradu a kultúrneho domu

Rekonštrukcia OcÚ a KD (január - február)

Rekonštrukcia budovy Obecného úradu a kultúrneho domu