Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

Čo tak dať si kávičku v srdci Slovenského raja?

Zverejnené: 30. 7. 2019 o 23:06

Máme tu leto, čas prázdnin, dovoleniek, výletov a krásnych zážitkov. Niektorí cestujú k moru, iní si nevedia vynachváliť krásy Slovenska. Letanovce sa môžu popýšiť tým, že sú bránou do Slovenského raja. Ak nám počasie praje, stačí sa len rozhodnúť, kam naše kroky povedú. Ak sa rozhodnete pre Kláštorisko v srdci Slovenského raja, už si nemusíte variť kávu do termosky ako tomu bolo doposiaľ. Jednoducho si ju vychutnáte tam – priamo na mieste, čerstvú so sviežou arómou v krásnom prírodnom prostredí. Podarilo sa nám nalákať Vás? Ak áno, káva určite nebude tým jediným, čo Vám v novootvorenom pojazdnom bufete na Kláštorisku môžeme ponúknuť.

Po tom, čo sa tamojšia Reštaurácia dostala späť do letanovských rúk, rozbehol sa kolotoč intenzívnych prác, ktoré boli nasmerované k jej sprevádzkovaniu. Žiaľ, ani v tejto turistickej sezóne sa to nepodarilo, a to z dôvodov, ktoré boli viackrát predmetom medializácie. Rukojemníkmi v tejto trojročnej dráme boli samotní turisti, ktorých na Kláštorisku vítala len opustená budova so zamknutými dverami a hygienickým zariadením mimo prevádzky. Nebola to pre nikoho lichotivá situácia a zvlášť obec trpela takouto vizitkou.

Dňom 6. júna 2019 bola založená obecná spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom Kláštorisko Letanovce s.r.o. a bolo rozhodnuté. Táto turistická sezóna už nebude ako tie predošlé. Hoci bol júl už v plnom prúde, všetci sme sa dočkali výsledku. Na pojazdom bufete sa otvorilo okno a zaznela známa veta: „Dobrý deň, čo Vám môžeme ponúknuť?“ A nie len v slovenskom jazyku. Bufet navštívi denne i množstvo turistov zo zahraničia, teda je počuť angličtinu, poľštinu, nemčinu, no a samozrejme i češtinu. Hoci bufet nie je rozlohou veľký, svojou ponukou sa snaží osloviť každého návštevníka. Záleží len na Vás či máte práve chuť na príjemne vychladené čapované pivo alebo dáte prednosť nealku, perlivej či neperlivej minerálke či pravej „nefalšovanej“ kofole. Ponuka obsahuje i teplé nápoje: čaj, kávu, kapučíno, horúcu čokoládu. Ak máte za sebou dlhšiu túru, určite nepohrdnete ani jedlom v podobe grilovanej klobásky s chlebom, či grilovanej klobáske-cigáre v rožku. Nechýba ani tradičný hot-dog, hranolky či zemiakové placky so syrom ako aj hlavné jedlo, ktoré sa personál snaží obmieňať. V letných horúcich dňoch turistov poteší mrazená maškrta. Je samozrejmé, že bufet je potrebné tovarom zásobovať na pravidelnej báze a bez spoľahlivého a hlavne vzhľadom na vysokohorské prostredie bezpečného dopravného prostriedku by to nebolo možné. Preto medzi prvé investície s.r.o. sa okrem samotného bufetu a jeho vybavenia zaradila aj kúpa terénneho vozidla vo výbave, ktorá zodpovedá potrebám prevádzkovania bufetu. Za povšimnutie stoja aj zrekonštruované toalety, ktoré turisti iste ocenia. A samozrejme, nezabudlo sa ani na komfort turistov, aby si s objednaným jedlom mohli pohodlne sadnúť za stôl a vychutnať si ho. Drevené lavice spolu so stolmi vyrobili na objednávku miestni stolári bratia Štefan a Peter Slavkovskí. V prípade zlého počasia sa turisti môžu presunúť do priestorov reštaurácie, kde sú takisto rozmiestnené stoly so stoličkami. Ak sme navnadili Vašu zvedavosť, tak neváhajte a v najbližších dňoch sa o tom všetkom sami presvedčte.

Týmto však určite nekončia všetky plány obecnej s.r.o. Vo vyhliadke je zrekonštruovanie budovy Reštaurácie, ku ktorému sú už v súčasnosti nasmerované niektoré kroky. Veríme, že výsledkom nášho snaženia bude znovuotvorenie vynovených priestorov Reštaurácie so službami a kapacitou hodnou situovania v srdci Slovenského raja.

Súvisiaca galéria

Bufet - Kláštorisko

Novootvorený pojazdný bufet