Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

IX. pietna spomienka na Kláštorisku

Zverejnené: 9. 10. 2018 o 22:55

Všetkých Vás srdečne pozývame na IX. pietnu spomienku spojenú so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji, ktorá sa uskutoční dňa 13. 10. 2018 o 11:00 hodine na Symbolickom cintoríne na Kláštorisku.

Symbolický cintorín sa nachádza v blízkosti ruín stredovekej kaplnky pre pocestných, ktorá pochádza z roku 1492. Pietne miesto vzniklo snahou ľudí z Horskej záchrannej služby (HZS) Slovenský raj, Klubu seniorov Horskej služby na Slovensku, Národného parku Slovenský raj a Asociácie horských sprievodcov. Hlavným iniciátorom založenia symbolického cintorína bol Vladimír Mucha. V súčasnosti sa tam nachádza viac ako 15 drevených sôch, ale aj pamätné tabuľky so zoznamom obetí, na ktorom sú desiatky mien. Najstaršia obeť je z roku 1909.

Prvá pietna spomienka na obete Slovenského raja a osobnosti, ktoré sa pričinili o rozvoj národného parku, sa uskutočnila v roku 2010 spolu so svätou omšou a vysvätením základného kameňa, ktorým je drevené umelecké dielo s názvom Božie muky

Pietnu spomienku podporujú: Asociácia horských sprievodcov Slovenský raj, Horská služba na Slovensku oblasť Slovenský raj, Klub seniorov HSnS, Horská záchranná služba, Obec Letanovce.

Plagát