Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

+421 907 922 064

Komplexná výmena verejného osvetlenia

Zverejnené: 26. 8. 2018 o 21:57

Už dlhšiu dobu si Letanovčania môžu vychutnať pohyb po dedine počas večerných prechádzok, či dokonca v nočných hodinách pri návrate z poobedňajších zmien, a to bez strachu z tmavých miest na uliciach. Je to vďaka výmene verejného osvetlenia za nové LED osvetlenie, ktorým sa takmer zdvojnásobil počet svetelných bodov. Zrealizovala sa kompletná výmena starých svetiel za nové - úsporné LED osvetlenie na všetkých uliciach našej obce. Súčasťou tohto projektu bolo zároveň osadenie úplne nového podperného bodu pri moste na ulici Slobody, nakoľko bol tento priestor občanmi vnímaný ako hluché miesto, ktorým sa vo večerných hodinách neľahko prechádzalo. Nemožno nespomenúť osadenie úplne nových 9 stĺpov verejného osvetlenia v areáli Cirkevnej základnej školy, ktorými sa podstatne osvetlil prístup do objektu školy z ulice Slobody a z ulice Školskej. Tento pozitívny krok privítali nielen žiaci, zamestnanci školy či pracovníci školskej jedálne, ale aj všetci tí, ktorí v neskorších hodinách využívajú priestor obecnej telocvične pri realizácii rôznych športových aktivít ako: futbal, ZUMBA či stolný tenis.

Zároveň boli osadené 3 LED lampy, ktoré osvetľujú náš kostol a vďaka ktorým sa nám priam núka krásny večerný pohľad na jeho zrekonštruovanú fasádu. Kompletnou výmenou osvetlenia prešlo i hokejové ihrisko, ktoré sa môže popýšiť modernými LED reflektormi (24ks), ktoré budú nielen v zime poskytovať dostatočné osvetlenie hracej plochy pre všetkých športuchtivých občanov.

Pozitívnou správou pre všetkých Letanovčanov je, že v súčasnosti vedenie obce v súčinnosti s dotknutými úradmi finalizuje administratívne procesy smerujúce k tomu, aby sa sústava verejného osvetlenia rozšírila od konca obce až na rázcestie k autobusovej zastávke, a to primárne kvôli zvýšeniu bezpečnosti cestnej premávky pri odbočovaní do obce a zároveň aj kvôli bezpečnosti všetkých tých, ktorí sú odkázaní aj vo večerných hodinách na autobusové spojenie z rázcestia.

Nedávno podpísaná zmluva so spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.s. o prevzatí prevádzky verejného osvetlenia, posúva tento projekt verejného osvetlenia v obci do roviny ukončených a stále prebiehajúcim je projekt rozšírenia verejného osvetlenia mimo obce smerom na rázcestie. Všetci veríme, že nové osvetlenie bude dlho a spoľahlivo slúžiť a poskytovať kvalitnú službu občanom obce Letanovce.

Súvisiaca galéria

Nové verejné LED osvetlenie

Komplexná výmena verejného osvetlenie za nové LED osvetlenie