Prvá hasičská súťaž pre deti a mládež v našej obci

Zverejnené: 4. 11. 2022 o 10:02

Dňa 9. 10. 2022 sa v našej obci konala prvá hasičská súťaž pre deti a mládež, ktorú organizoval Dobrovoľný hasičský zbor obce Letanovce. Počasie nám zrána veľmi neprialo, bolo chladno a fúkal silný vietor, no ani to neodradilo mladých nadšencov od toho, aby si zmerali svoje sily, a to hneď v štyroch disciplínach :

  • Štafeta 5 x 30m
  • Štafeta dvojíc
  • Uzlová štafeta

a samostatne bola hodnotená disciplína: Útok s vodou.
Súťaž, na ktorej sa zúčastnili DHZ celkovo z 10 obcí sa konala v areáli CZŠ v Letanovciach. Súťažiaci boli rozdelení do 17-tich družstiev, ktoré boli následne rozdelené podľa vekovej kategórie, a to na starších, mladších a prípravku. Družstvá v kategórií starší a mladší boli zostavené z piatich súťažiacich. V kategórií prípravka z troch súťažiacich. Celkovo si spolu zasúťažilo 90 detí, a to je už teda pekné číslo. Z ihriska sa ozýval smiech, radostné pokriky, potlesk i povzbudivé slová. Súťažiaci sa navzájom podporovali a povzbudzovali. Všetci sa snažili dosiahnuť čo najlepší výkon, nie však za každú cenu. Úspech dopriali i súperovi, dôležitejšia bola radosť z príjemne stráveného dňa. A že to bol skutočne vydarený deň, o tom Vás iste presvedčia zábery vo fotogalérii.

Z dosiahnutých výsledkov našich spomenieme tie najvýznamnejšie:

Dievčatá:
Útok s vodou: 1. miesto
Štafeta - starší žiaci: 2. miesto

Chlapci:
Štafeta - starší žiaci: 3. miesto /za DHZ Danišovce/

Ďakujeme všetkým zúčastneným i všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, najmä dospelým členom nášho DHZ, že spojením síl a nadšením pre dobrú vec sa podarilo zorganizovať takéto pekné podujatie.

Súvisiaca galéria

Hasičská súťaž

Hasičská súťaž pre deti a mládež